15 травня, Spring Framework анонсувала вихід в реліз WebFlow версії 2.0. Серед проголошених основних фіч - це "першокласна" підтримка Java Server Faces (Spring Faces), AJAX (Spring JavaScript).
Spring WebFlow використовується як доповнення до вже існуючих веб-фреймворків (наприклад, Spring MVC, JSF).
Даний фреймворк дозволяє представити веб аплікацію у вигляді flow'ів, кожен з яких містить набір станів та переходів між станами. Кожний такий flow можна уявити собі вигляді діаграми станів UML. Практично, діаграма станів використовується для того, щоб графічно змоделювати або показати набір станів в межах flow. Це є прекрасний спосіб вирішення навігації та роботи із станами в межах веб аплікації.
"Implementation Patterns" by Kent Beck
В дорозі до Львову і назад я все-таки знайшов час, щоб дочитати до кінця книгу Кента Бека (Kent Beck) "Implementation Patterns". Дана книжка є таким собі збірником паттернів по написанню коду. В дечому вона перехрещується із всім відомою книгою "Code Complete". Книга орієнтована на Java програмістів; приклади в книзі приводяться на Java, розглядається навіть Collection API, виникає навіть деколи відчуття, що декотрі шаблони підточені під Java.
Взагалі, книжка має досить просту і зручну структуру. Ця стуктура позволяє вам перечитати книжку від корочки до корочки, а також користуватися як каталогом шаблонів.
В ній можна знайти такі розділи:
- Theory of Programming розказує про основні цінності та принципи створюваних програм. Виділяється 3 цінності ПЗ, що слід досягати – це взаємодія, простота та розширюваність.
- Class - біля 17 шаблонів (типів) класів, що зустрічатимуться програмісту при розробці програм. Цей розділ описує, які класи можуть бути, як слід виділяти та створювати класи та інтерфейси.
- State. Такі шаблони, як
Direct Access, Indirect Access, Variable, Field, Var Args, Parameter
та ще коло 20 патернів. Ці шаблони описують стан (дані) класу, як правильно організовувати стан, як правильно оформлювати доступ, ініціалізацію тощо. - Behavior. Ще 14 шаблонів повязаних із поведінкою. У доповненні до опису шаблонів пов'язаних із станом класів, подаються також шаблони поведінки, роботи із даними. Розглядаються потоки виконання програм і шаблони повідомлень, якими обмінюються класи.
- Methods. Ну і як без методів. Цій частині виділяється окремий розділ, який описує такі шаблони, як
Factory Method, Helper Method, Query Method, Method Object, Creation, Composed Method etc.
Я в свою чергу звернув увагу, наMethod Object
: перечитуючи його, я згадував усі ті рази коли він міг мені знадобитися. - Collections. Автор звертає нашу увагу на бібліотеку колекцій, що існує в Java SE. Доречі, мене зацікавили графіки-порівняння залежності часу виконання операцій від кількості елементів для різних реалізацій контейнерів.
- Evolving Frameworks. Окремий розділ, присвячений фреймоворкам.
Книжка має всього 176 сторінок та опис понад 100 різних шаблонів. В цілому, книга дуже цікава! Підхід автора до постановки проблеми та висвітлення рішення мені особисто сподобався. Не буду казати, що ця книга must read, але якщо прочитаєте, то і самі все зрозумієте ;).
Subscribe to:
Posts (Atom)